English (United Kingdom)
BETA MNF / Magyar Filmunió - Budapest 1365 Pf. 748. - Hungary - Phone: +36 1 461 1320
filmunio
fb-furss

A 41. Magyar Filmszemle díjai

E-mail Nyomtatás

41awards1Fődíjas a Bibliothéque Pascal, a legjobb rendező megosztva Dyga Zsombor és Pejó Robert.
Közönségdíjas a Köntörfalak, a legjobb elsőfilm a Team Building.

 

Árvai Jolán-díj: Hermann Krisztina, a Magyar Filmművészek Szövetségének ügyvezető titkára
 
Életműdíjak: Nagy Anna színésznő, Pásztor József gyártásvezető, Révész Gitta produkciós osztályvezető (Magyar Filmlaboratórium), Djoko Rosić színész, Szoboszlay Péter grafikus, rajzfilmrendező, Zsombolyai János operatőr-rendező
 
Magyar Mozgókép Mestere díj: Rózsa János filmrendező, forgatókönyvíró, vágó, producer és Grunwalsky Ferenc rendező-operatőr
 
Nyakkendő-díj (Színház és Filmművészeti Egyetem Film- és Televízió szakos hallgatóinak díja): Török Gábor, a SZFE tanára
 
Filmplakát-díj: Szakmai díj: Apaföld c. plakát /tervező: Gál Krisztián, a Leon Design kreatív igazgatója/
Közönségdíj: Utolsó idők /tervező: Kenczler Márton art director
 
Az Országos Diákzsűri Zöld Holló-díja: Hajdu Szabolcs: Bibliothéque Pascal
 
Film.hu díj /internetes közönségszavazás/: Dyga Zsombor: Köntörfalak


TV filmes kategória
Különdíj /T-Home felajánlása/: Szalay Kriszta: És a nyolcadik napon
Zsurzs Éva-díj /FILMJUS felajánlása/: Mundruczó  Kornél: A Nibelung-lakópark
A legjobb tv-film fődíja /T-Home felajánlása/: Mátyássy Áron: Átok
 

Tudományos-ismeretterjesztő  filmes kategória
Legjobb operatőr /Filmlaboratórium felajánlása/: Tóth Zsolt Marcell: Bence + a többi jómadár
Kollányi Ágoston rendezői díj /FILMJUS díja/: Pálfi Szabolcs: Ketten egy fészekben
Legjobb tudományos-ismeretterjesztő film: Sári Zsuzsa: Egy világfi Szegeden - Szentgyörgyi Albert szegedi éveiről
 

Dokumentumfilmes kategória
Elismerő  oklevél: Szederkényi Júlia: Barlang
Kategória - különdíj  (megosztva): Nagy István: Sorsod Borsod, Kiss Anna: Házi paradicsom
Schiffer Pál rendezői díj: Gulyás Gyula: Idézés
Az MMK és a Duna TV közös díja, a Duna-díj (megosztva): Szőczi Árpád: Drakula árnyéka - a romániai forradalom kitörésének valódi története, Zámborszki Ákos: Utolsó előadás
Dokumentum kategória fődíja, az Ember Judit-díj (megosztva): Csáki László: Bádogváros és Almási Tamás: Puskás Hungary
 

Kisjátékfilmes kategória
A zsűri elismerő  oklevele: Nagy Dénes: Riport, Császi Ádám: Ünnep, Breier Ádám: Cathrine magánélete
Rendező-operatőri díj /Filmlabor felajánlása/: Nemes Jeles László, Várkonyi Tímea (rendező) és Erdély Mátyás (operatőr): Az úr elköszön
Legjobb kísérleti film: Magyarósi Éva: Léna
Legjobb kisjátékfilm: Szimler Bálint: Itt vagyok
 
Art Mozi Egyesület díja: Almási Tamás: Puskás Hungary
Mozisok Országos Szövetségének díja, a Petróczy Sándor-díj /2009 legnézettebb mozifilmje/: Herendi Gábor: Valami Amerika 2.
 

Nagyjátékfilmes kategória
Arany Mikrofon-díj /felajánlja: Basys Magyarország Kft./: Kőporossy János A vágyakozás napjai c. filmért
Arany Olló-díj /Film- és Videovágók Egyesülete - HSE felajánlása/: Czakó  Judit a Köntörfalak c. film vágásáért
Legjobb látvány, díszlettervezés díja: Banovich Tamás a Kolorádó Kid c. filmért
Legjobb eredeti filmzene: Kardos Dániel, Balogh Rudolf a Vespa c. filmért
Legjobb forgatókönyv: Pacskovszky József A vágyakozás napjai c. film forgatókönyvéért
Legjobb férfi alakítás: Elek Ferenc a Köntörfalak c. filmben nyújtott alakításáért
Legjobb női alakítás: Kerekes Éva Vica a Ki/Be Tawaret c. filmben nyújtott alakításáért
Színészi különdíj: Tóth Sándor a Vespa c. filmben nyújtott alakításáért
Simó  Sándor elsőfilmes díj /felajánlja a Fővárosi Önkormányzat/: Almási Réka: Team Building
Produceri díj /felajánlja: Kodak laborszolgáltatás, Oxi-Med produkciós szolgáltatás/: Pusztai Ferenc, a Team Building és a Czukor Show c. film producere
 
Gene Moskowitz-díj: Hajdu Szabolcs: Bibliothéque Pascal
Operatőri díj /felajánló: Magyar Filmlaboratórium/: Nagy András a Bibliothéque Pascal c. film fényképezéséért
Rendezői díj /felajánló: ERSTE Bank/ (megosztva): Dyga Zsombor: Köntörfalak c. filmért és Pejó Róbert: Látogatás c. filmért
 
Moziverzum-díj /felajánló: MTM-SBS Zrt./ TV2/: Vágvölgyi B. András: Kolorádó Kid
 
Arany Orsó-díj /felajánlja: MMK és Stern Film/: Hajdu Szabolcs: Bibliothéque Pascal